Przycinarki do gilz

Przecinarki standardowo posiadają możliwość cięcia gilz o średnicy od 25 do 400 mm. Na życzenie możemy też wykonać przecinarkę tnącą gilzy o średnicy od 12mm do 600 mm.

Wersja manualna – posiada ogranicznik, który samoczynnie opuszcza się w trakcie przecinania i podnoszony jest ręcznie przez operatora przy dosuwaniu następnego użytku do cięcia. Szybkość cięcia dla gilzy o długości 1mb wynosi kilkudziesiąt sekund. Przecinarka manualna w wersji Fast Cutter umożliwia pracę z szybkością cięcia dla gilzy o długości 1mb kilkanaście sekund. Jest to obecnie najszybsza przecinarka ręczna dostępna na rynku.

Przecinarka manualna

Wersja półautomatyczna – przecinarka półautomatyczna wyposażona jest w dodatkowe napędy pneumatyczne, dzięki którym opuszczanie i odstawianie noża odbywa się przy pomocy jednoczesnego naciśnięcia dwóch przycisków, a ogranicznik cięcia jest odstawiany i dostawiany automatycznie. Przecinarka  w tej wersji Fast Cutter umożliwia szybsze cięcie.

[obrazek]

Wersja automatyczna – przeznaczona jest do wysokich nakładów cięcia przy minimalnym nakładzie pracy operatora. Konieczne jest zaprogramowanie ilość i długości ciętych odcinków. Założenie gilzy odbywa się ręcznie lub z podajnika gilz, a proces cięcia wykonany jest w pełni automatycznie po naciśnięciu przycisku start.